Park Linowy Złota Grań na Gubałówce

wrz 7, 2015 by

Park Linowy Złota Grań na Gubałówce

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji, zwłaszcza dla młodszych turystów jest park linowy „Złota Grań”. Znajduje się on na szczycie Gubałówki, 60m od górnej stacji kolejki linowo-terenowej PKL. Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok. Wykorzystywane często do organizacji imprez integracyjnych dla firm. I choć takie wakacyjne miejsca jak chorwacka wyspa Pag noclegi oferują w ciekawych cenach, tak trudno tam o tak wspaniałą rozrywkę, jak park linowy.

„Złota Grań” stanowi jeden z największych parków w Polsce. Jest tu 7 tras o różnych stopniach trudności, na których zainstalowano ponad 100 przeszkód oraz 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Dzięki specjalnej trasie przygotowanej dla najmłodszych park jest idealnym miejscem aktywności dla dzieci.

Park w swej ofercie ma także paintball i strzelnicę. Specjalnie zbudowany tor gwarantuje świetną zabawę oraz niezapomniane wrażenia. Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie przygotowano także profesjonalną strzelnicę na broń pneumatyczną.

Park Linowy jest dostępny dla osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Część tras nie jest dostępna dla młodszych uczestników. Osoby poniżej 12 roku życia, mające nie mniej niż 130cm wzrostu mogą wejść na wysokość tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych i tylko na trasę przeznaczoną dla dzieci. Natomiast na trasę dla dorosłych mogą wejść osoby mierzące nie mniej niż 160 cm wzrostu. Podobne restrykcyjne zasady korzystania z atrakcji są w parkach wodnych. Więc jeśli ktoś często bywał w Bułgarii, Włoszech czy Hiszpanii, nie będzie zdziwiony takim regulaminem. Zachodnioeuropejskie kraje jak np. Hiszpania apartamenty proponują często w w pobliżu tego typu rozrywki.

Osoby decydujące się na zabawę w parku cały sprzęt otrzymują od instruktora, który zakłada sprzęt asekuracyjny. W skład sprzętu wchodzi uprząż, lonża asekuracyjna wraz z karabinkami, bloczek z karabinkiem i lonżą, kask.

Ceny biletów zależą oczywiście od wariantu, jaki wybierzemy:

- 50,00 – Wejście jednorazowe na wszystkie trasy (za dzień)
- 35,00 – Bilet na 2 trasy (przejście zajmuje ok. 2h)
- 30,00 – Bilet na 2 trasy (bez trasy numer 3 – trudna)
- 20,00 – Bilet na 2 trasy dla dzieci
- 15,00 – Tyrolka
- 10,00 – Pal wspinaczkowy (2 próby)
- 10,00 – Ścianka wspinaczkowa (2 próby)
- 30,00 – Skok wahadłowy (14m).

Paintball / Strzelnica
- 20,00 – wypożyczenie kompletu – strój, 100 kulek)
- 15,00 – dodatkowy komplet kulek – 100 sztuk
- 10,00 – tunel paintballowy – 15 strzałów
- 5,00 – strzelnica – broń pneumatyczna – 100 sztuk.

Related Posts

Tags

Share This